Český červený kříž
Oblastní spolek ČČK Frýdek-Místek

Aktuality

Ocenění dárci v Třinci za rok 2022

Ocenění dárci v Třinci za rok 2022

Dne 22.11.2022 Český červený kříž Frýdek-Místek ocenil dárce z Třinecka, kteří darují krev či plazmu v Nemocnici Třinec.

Bylo oceněno 43 dárců Zlatou medailí za 40 bezpříspěvkových odběrů a 25 dárců Zlatým křížem 3.třídy za 80 bezpříspěvkových odběrů. Děkujeme dárcům .

Fotografie z akce naleznete v sekci Fotogalerie

Podzimní kurz "Zdravotníka zotavovacích akcí" a doškolení je již plně obsazeno.

Zdravotník zotavovacích akcí a doškolení Zdravotník zotavovacích akcí - podzim 2022

Zdravotník zotavovacích akcí a doškolení Zdravotník zotavovacích akcí  - podzim 2022

Český červený kříž Frýdek -Místek pořádá 40 hodinový kurz "Zdravotníka zotavovacích akcí" a doškolení "Zdravotníka zotavovacích akcí ".

Kurz je limitován počtem účastníků.

Registrace v sekci kurzy.

Kurz "Zdravotník zotavovacích akcí - květen 2022"

Kurz "Zdravotník zotavovacích akcí - květen 2022"

Český červený kříž Frýdek -Místek pořádá kurz "Zdravotníka zotavovacích akcí".

Kurz "Zdravotník zotavovacích akcí" je určen pro pedagogické pracovníky, širokou veřejnost, zájemce o výkon funkce zdravotníka zotavovacích akcí a škol v přírodě.

Absolventi kurzu mohou působit jako zdravotníci zotavovacích akcí,škol v přírodě, lyžařských a turistických zájezdů, jako zdravotníci na hromadných společenských, kulturních a sportovních akcí.

Kurz je limitován počtem účastníků.

Přihlášky posílejte do 13.5.2022

Český červený kříž Frýdek-Místek reaguje na aktuální vývoj na Ukrajině

Český červený kříž Frýdek-Místek reaguje na aktuální vývoj na Ukrajině

Oblastní spolek ČČK Frýdek-Místek reaguje na aktuální vývoj na Ukrajině.

  • pokračujeme ve sbírce zdravotnického materiálu pro mobilní zdravotnické týmy Červeného kříže na Ukrajině- zdravotnický materiál do známých traumasetů
  • shromažďujeme finanční prostředky na podporu financování další pomoci na Ukrajině
  • pokračujeme v materiální sbírce - hygienické prostředky - zubní kartáček, pasty, mýdla, šampony, toaletní papír, kapesníky, prostředky na praní. Potraviny - konzervy, paštiky, instatní jídla, luštěniny, rýže, přesnídavky, kaše. Vybavení - příbory, talíře, hrnce, hrnky

Děkujeme všem, kteří se již do sbírky zapojili - Základní škola Petra Bezruče, Obec Kaňovice, Obec Krásná, Masarykovo gymnázium Příbor,Obec Lučina a všem jednotlivým dárcům, co k nám přichází a darují.

Kde jsme nápomocni:

V měsíci březnu členové a dobrovolníci při Oblastním spolku ČČK Frýdek-Místek byli a jsou nápomocni na asistenční službě cizinecké policií (již ukončeno) , na KACPU (krajské asistenční centru pro Ukrajinu) , výpomoc členů MS skupiny FM na vlakovém nádraží v Bohumíně - zajišťuje OS ČČK Karviná, výpomoc Statutárnímu městu Frýdek-Místek v přípravě ubytovny Palkovická pro matky s dětmi z Ukrajiny a výpomoc v příprava kontaktního centra v Národním domě pro Ukrajinu.

Členového OS ČČK Frýdek-Místek jsou v kontaktu s krizovým štábem v Praze. Ve spolupráci zajistili dodávky a polepy dodávek, včetně zajištění lokačních služeb a IT služeb.

Členové Místní skupiny Frýdek-Místek jsou napomocni při výdeji ošacení pro matky s dětmi, vždy v lichý týden v měsíci v pátek od 8:00 -11:00

Více fotek ve fotogalerií na Fcb Český červený kříž Frýdek-Místek

Sbírka zdravotnického materiálu

Sbírka zdravotnického materiálu

Ve spolupráci s iniciativou Lékaři pomáhají Česku, vyhlašuje ČČK sbírku zdravotnického materiálu. Ústřední krizový štáb ČČK je ve spojení s Ukrajinským Červeným křížem. Již od roku 2014 poskytujeme na Ukrajinu materiální pomoc a jsme schopni tento zdravotnický materiál doručit přímo na místo.

Prosíme o materiál:

- s co nejdelší expirací ( nedarujte prošlý materiál )

- pouze originálně zabalený a nový materiál

Do řešení humanitárních následků konfliktu na Ukrajině se po boku státu a jiných neziskových organizací svou plnou silou zapojil Český červený kříž.

Pořádáme sbírky na podporu Ukrajinského červeného kříže. Sbíráme zdravotnický materiál a finanční dary - to je to, o co nás naši partneři na Ukrajině žádají.

Chápeme snahu pomoci všemi dostupnými prostředky. Spontánně, vlastními silami. Prosíme vás o trpělivost a raději o zapojení do organizovaných aktivit ČČK a aktivit jiných mimovládních organizací. Humanitární pomoc má totiž velký smysl zejména ve chvíli, kdy je koordinovaná a přesně cílená. Moc vás proto prosíme, abyste nepodnikali kroky na vlastní pěst.

Sledujte naše výzvy, časem se mohou změnit a budeme potřebovat i jiné věci než jenom zdravotnický materiál. Určitě budeme hledat dobrovolníky. Pokud jste připraveni pomoct, nastavte si notifikace na naše sociální sítě.

Spolu to zvládneme!

A pokud máte možnost, podpořte naši veřejnou sbírku na účtě 333999/2700, variabilní symbol 1502. Děkujeme!

https://www.facebook.com/cervenykriz

https://www.facebook.com/RedCrossUkraine

#napomocukrajine #ceskycervenykriz #redcrossukraine #spolutozvladneme

Doškolení "Zdravotník zotavovacích akcí" - jarní termín 2022

Doškolení "Zdravotník zotavovacích akcí" -  jarní termín 2022

Dne 26.02.2022 proběhne na Oblastním spolku Českého červeného kříže doškolení "Zdravotník zotavovacích akcí".

Toto doškolení je určeno pro uchazeče, již absolvovaného 40 hodinového kurzu" Zdravotník zotavovacích akcí", které končí platnost nebo již skončila.

Pokud máte zájem se doškolení zúčastnit, přihlaste se na v sekci kurzy.

Kurz Zdravotník zotavovacích akcí

Kurz "Zdravotník zotavovacích akcí", který proběhne v listopadu je již plně obsazen.

Letní prázdninový pobyt s ČČK Frýdek-Místek 2021

Letní prázdninový pobyt s ČČK Frýdek-Místek 2021

V letošním roce se nám opět podařil realizovat letní prázdninový tábor pro děti s výukou první pomoci.

Letos jsme zavítali do podhůří Beskyd a to do Kunčic pod Ondřejníkem ve dnech 18.7.2021- 25.7.2021.

Opět si děti i vedoucí užili krásný týden plných her a věříme, že si děti odvezli plno nezapomenutelných zážitků.

Velké díky patří sponzorům - Go Steel Frýdek-Místek , Farmě Python s.r.o., Výrobnímu družstvo VKUS Frýdek-Místek, kteří akci podpořili finančně

a za věcné ceny pro děti děkujeme firmě ADAMPOL Czech s.r.o.

Děkujeme Městské policií Frýdek-Místek a SDH Hukvaldy za připravený program pro děti.

Fotografie z jednotlivých dní na facebooku: Český červený kříž Frýdek-Místek

Doškolení "Zdravotník zotavovacích akcí" je již plně obsazen.

V tuto chvíli je kapacita kurzu naplněna. Další doškolovací kurz bude na jaře 2022.

Doškolení "Zdravotník zotavovacích akcí"

Doškolení "Zdravotník zotavovacích akcí"

Dne 9.10.2021 proběhne na Oblastním spolku Českého červeného kříže doškolení "Zdravotník zotavovacích akcí".

Toto doškolení je určeno pro uchazeče, již absolvovaného 40 hodinového kurzu" Zdravotník zotavovacích akcí", které končí platnost nebo již skončila.

Pokud máte zájem se doškolení zúčastnit, přihlaste se na v sekci Kurzy na doškolení.

Kurz Moderní ošetřovatelství v praxi

Otevřeli jsme kurzy pro dobrovolný pomocný zdravotnický personál.

Základem úspěšné funkce lůžkových zdravotnických zařízení je dostatek zdravotnického personálu. Existují však situace, kdy množství nemocných vyžadujících zdravotní péči může převýšit kapacitu zdravotnického systému danou jeho personálními možnostmi.

Jednou ze situací, kdy může taková situace nastat jsou například rozsáhlé epidemie infekčních nemocí, aktuálně covid-19. Profesionální zdravotnický personál lze za výjimečných okolností doplnit o poučené laiky, kteří v roli pomocného personálu umožní profesionálům věnovat se více nemocným nebo načerpat síly do další služby. Příprava takového personálu, který pomůže zdravotníkům pečovat o nemocné, je jedním z tradičních úkolů Červeného kříže.

Některá zdravotnická zařízení, vzhledem k očekávanému nárůstu počtu hospitalizovaných, indikovala Českému červenému kříži zájem o školení takového personálu.

Proto ČČK zahajuje pořádání jednodenních kurzů, v nichž se uchazeči seznámí s jednoduchými základy péče o nemocného na lůžku – od obstarání osobní hygieny, přes podávání stravy až po komunikaci s nemocným. Získané dovednosti mohou v případě potřeby být využity těmito dobrovolníky či brigádníky v nemocnicích, sociálních zařízení nebo prostě i doma při péči o blízké.

To všem pomůže odlehčit zdravotnickému systému.

Podrobné informace, podmínky přijetí a samozřejmě i přihlášení do kurzu najdou zájemci na www.zvladnemeto.cervenykriz.eu.

Cesta první pomoci

Cesta první pomoci

Vydejte se s Českým červeným křížem Frýdek-Místek „Cestou první pomoci“ .

Tak se nazývala akce, která se uskutečnila

v sobotu 5.září v areálu Sokolík s Českým červeným křížem Frýdek-Místek . Na děti čekala spousta zábavných her a soutěží a po splnění úkolů i sladké odměny a věcné ceny. Dospělí i děti se mohli těšit na možnost vyzkoušet si základy první pomoci pod vedením zkušených zdravotníků a záchranářů. K řešení byly připraveny situace s odřeninami, popáleninami, vymknutým kotníkem, pokousáním psem až po bezvědomí. Přítomné čekalo odpoledne plné dobré zábavy, nových vědomostí a ukázek hasičské techniky zakončené oblíbenou pěnou. Proč jsme tuto akci uspořádali. Světový den první pomoci. Světový den první pomoci se od roku 2000 koná vždy druhou sobotu v září. Vyhlašuje jej každoročně Mezinárodní federace červeného kříže a červeného půlměsíce. Do této akce propagující důležitost znalosti první pomoci se zapojuje cca 170 národních společností ČK a ČP ve světě.

Uspořádáním této akce se snažíme řešit neznalost první pomoci ve společnosti ať už u dětí nebo u dospělých jakékoli věkové kategorie. Stále častěji se totiž setkáváme se situacemi v běžném životě, kdy člověk nezná dostatečně první laickou pomoc a ve stresových situacích pak zapomíná i to málo, co se někdy naučil, nebo někde slyšel. Čím více se však budou lidé a zejména děti setkávat s první pomocí zábavnou formou, o to více si těchto důležitých informací a úkonů zapamatují a v situacích vyžadujících poskytnutí první pomoci je pak dobře zúročí. Myslíme si, že názorné ukázky poranění v rámci této akce byly jak pro děti i dospělé velkým přínosem a odnesli si pár důležitých rad, jak poskytnout první laickou pomoc. Děkujeme děvčatům z Městské policie Frýdek-Místek, Dobrovolným hasičům Hukvaldy a Lískovec, Oblastnímu spolku ČČK Ostrava za předvedení sanitního vozu. Velké díky patří lidem, kteří se podíleli jak finančně tak formou odměn pro děti. Zahrady Levandula-Miroslav Kula, Oční centrum Hečková a syn s.r.o., Innogy, náměstek primátora SMFM za sociální oblast Marcel Sikora.

Pár fotografíí v galerií.

Více z akce na facebooku: Český červený kříž Frýdek-Místek v albech "Cesta první pomoci"

Letní prázdninový pobyt s ČČK

Letní prázdninový pobyt s ČČK

Již se stává nepsaným pravidlem, že se opět nám podařil realizovat letní prázdninový tábor s dětmi .

V letošním roce jsme obsadili horskou chatu Bílou v obci Bílá ve dnech dnech 19.7.2020-26.7.2020.

Opět si děti i vedoucí užili krásný týden plných her a odváželi si plno zážítků.

Fotografie z jednotlivých dní na facebooku: Český červený kříž Frýdek-Místek

Roušky

Roušky

Protiepidemická opatření zavedená v ČR – především omezení pohybu osob a další karantenní opatření, omezení vzájemných kontaktů, používání roušek a dalších ochranných prostředků.

Úspěšnost těchto opatření, realizových ať již na základě příkazů či zákazů vydaných orgány veřejné správy nebo na základě doporučení odborníků, je dána jen a pouze úrovní jejich dodržování ze strany nás všech.

Oblastní spolek Českého červeného kříže Frýdek-Místek v jarní vlně ušil a vyrobil 4500 roušek.

Chceme poděkovat všem dobrovolníkům a veřejnosti za jejich snahu a ochotu v této situaci pomáhat.

Děkujeme SDH Hukvaldy - akce "sousedská výzva" za jejich výrobu roušek, Pavlu Tajdušovi, Lumíru Balharovi a soukromé škole PrimMat - sourozencům Fajkusovým za výrobu plastových klipu k rouškám, DDM Vratimov za dodání roušek, které vytvořili vlastními silami a celému kolektivu MŠ Pohádka

Děkujeme Městu Frýdek-Místek za dodání roušek od občanů, které jsem distribuovali dále potřebným.

Bavlněné roušky si mohla veřejnost vyzvednout na sídle OS ČČK Frýdek-Místek.

Dále roušky byly distribuovány pro klienty do nemocnic, hospiců, sociálních zařízení.

OS ČČK Frýdek-Místek ve spolupráci se Statutárním městem Frýdek-Místek zajišťovali pomoc seniorům a osamělých lidem - nákupy potravin, hygienických potřeb a léku.

Celý tento projekt doprovázela skvělá spolupráce s Magistrátem města Frýdek-Místek a především nezištné zapojení našich dobrovolníků, kteří neváhali pomoci i v této krizové a náročné situaci.

Fotky ve fotogalerií

40.společenský večírek na propagaci dárcovství krve

40.společenský večírek na propagaci dárcovství krve

Dne 7.2.2020 byl pořádán 40.společenský večírek na propagaci dárcovství krve, kde byli oceněni dárci Zlatou medailí za 40 bezpříspěvkových odběrů a dárci Zlatým křížem 3. třídy za 80 bezpříspěvkových odběrů. Děkujeme všem zúčastněným dárcům, městu Frýdek-Místek a Krevnímu centru Frýdek-Místek za jejich účast a podporu na této akci. Fotky ve fotogalerií.

Oceněni dárci v Třinci 2019

Dne 25.11.2019 Český červený kříž Frýdek-Místek ocenil dárce z Třinecka, kteří darují krev či plazmu v Nemocnici Třinec - Sosna.
Bylo oceněno 47 dárců Zlatou medailí za 40 odběrů a 35 dárců Zlatým křížem 3.třídy za 80 odběrů. Děkujeme dárcům OS ČČK Frýdek-Místek

Fotografie z ocenění najdete ve fotogalerií.

Soutěž družstev Mladých zdravotníku 2019

Okresní kolo družstev mladých zdravotníků 2019 Frýdek-Místek

Ve čtvrtek 25.4. 2019 proběhlo na 7.ZŠ Frýdek-Místek okresní kolo Družstev mladých zdravotníků, které pořádá Český červený kříž. Okresního kola se zúčastnilo 15 družstev z toho 5 družstev z I.stupně a 10 družstev z II.stupně.
Soutěžící prokazovali své znalosti při ošetřování raněných, kteří měli dokonale namaskovaná zranění. Úkoly plnili na čtyřech stanovištích, tři z nich se týkaly konkrétních poranění. Děti ošetřovaly krvácení z nosu, odřeniny, bezvědomí, mdlobu, vymknutý kotník a další zranění. Na posledním stanoviští na ně čekal transport zraněných a obvazová technika pomocí šátků.
V okresním kole postupuje
I.stupně – ZŠ Nová Ves družstvo „A“ Frýdllant nad Ostravicí
II.stupně – ZŠ Dobrá družstvo „A“

Fotografie ze soutěže ve fotogalerií.

Soutěž družstev mladých zdravotníků


ČESKÝ ČERVENÝ KŘÍŽ, Oblastní spolek, ul. 1.máje 2318, 738 01 Frýdek Místek

·Tel. : 777 332 518 ·777 332 520 ·E-mail:cck-fm@quick.cz · www.cckfm.cz

·facebook: Český červený kříž Frýdek-Místek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

INFORMACE OS ČČK FRÝDEK – MÍSTEK PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLY

SOUTĚŽ DRUŽSTEV MLADÝCH ZDRAVOTNÍKŮ

Soutěž družstev MZ - I. a II. stupeň: čtvrtek 25.dubna 2019 v 15°° hodin

7. základní škola, ul.1.máje 1700, Frýdek – Místek

Uzávěrka přihlášek do soutěže je do 08.04.2019. Žádáme paní učitelky zdravotnice, aby zaslaly přihlášky a tím potvrdily účast v daném termínu na adresu:

Oblastní spolek ČČK, ul.1.máje 2318, 738 01 Frýdek – Místek, nebo e-mailem: cck-fm@quick.cz

Věříme, že účast na soutěži družstev MZ bude jako každoročně vysoká a děkujeme p. učitelkám za jejich přípravu.

Pokud se zúčastní soutěže ze školy více hlídek, prosíme o zkopírování přihlášky.

Po obdržení přihlášek do soutěže družstev MZ Vám budou zaslány prezenční listiny

pro soutěžní družstvo a další informace o soutěži.

Oblastní spolek Českého červeného kříže Frýdek – Místek

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

-zde odstřihněte-

PŘIHLÁŠKA - SOUTĚŽ DRUŽSTEV MLADÝCH ZDRAVOTNÍKŮ dne 25.04.2019

Adresa ZŠ (ulice, č.p.,PSČ,telef.číslo)………………………………………….…….…....

………………………………………….………………………………………………………

STUPEŇ HMZ: (zakroužkujte) I.stupeň II.stupeň

Místo konání soutěže: 7.základní škola FM, ul.1.máje 1700, Frýdek – Místek

Učitel zdravotník (příjmení, jméno) ………………………………………………..……..

Email: ……………………………………………. tel.: ……………………………………

Doškolení " Zdravotník zotavovacích akcí" 9.3.2019

Doškolení "Zdravotník zotavovacích akcí" je již plně obsazen.

Kurz Zdravotníka zotavovacích akcí

Kurz"Zdravotník zotavovacích akcí" je OBSAZEN.

Letní prázdninový pobyt 2019 pro děti s OS ČČK Frýdek-Místek

Letní prázdninový pobyt 2019 pro děti s OS ČČK Frýdek-Místek

Letní prázdninový pobyt pro děti s OS ČČK Frýdek-Místek, kde se děti během pobytu plných her a zábavy pod vedením instruktorů a členů ČČK Frýdek-Místek seznámí se základy první předlékařské pomoci.

Prázdninový pobyt je určen pro děti od 6let - 15let.

39.společenský večírek na propagaci dárcovství krve 8.2.2019

39.společenský večírek na propagaci dárcovství krve 8.2.2019

Oblastní spolek ČČk Frýdek-Místek pořádá 39.společenský večírek dne 8.2.2019 v Národním domě ve Frýdku-Místku na propagaci dárcovství krve. Prodej vstupenek zahájen. Bližší info na tel: 777 332 518, 777 332 520 nebo na e-mail: cck-fm@quick.cz

Kurz Zdravotníka zotavovacích akcí a doškolení Zdravotník zotavovacích akcí je již plně obsazen !!!

Pohádková první pomoc 2018

Pohádková první pomoc 2018

Český červený kříž Vás srdečně zve na akci Pohádková první pomoc 2018, která se bude konat 22.6.2018 v době od 15:00-18:00 v areálu Sokolík.

Naučte sebe a své děti poskytovat první pomoc s pohádkovými bytostmi.

Nabídka kurzu "Zdravotník zotavovacích akcí" a doškolení ZZA

Český červený kříž Frýdek -Místek pořádá kurz "Zdravotníka zotavovacích akcí" a doškolení "Zdravotníka zotavovacích akcí ". Kurz je limitován počtem účastníků.

Přihlášky posílejte do 25.6.2018

Společenský večírek 2018

Společenský večírek 2018

Zahájen prodej lístků 3.1.2018 na společenský večírek OS Českého Červeného kříže Frýdek-Místek.

Sbírka ošacení pro osoby sociálně slabé a osoby bez přístřeší 22.9-23.9.2017

Český červený kříž prosí občany Frýdku-Místku, zda-li mají nepotřebné teplé pánské oblečení (rifle, podvlíkačky, mikiny, bundy,trika s dlouhými rukávy, ponožky, spodní prádlo) a již je nevyužijí,přijmeme je pro osoby sociálně slabé a osoby bez přístřeší na Oblastním spolku Českého červeného kříže na ul.1.Máje 2318.
Příjem zboží 22.9.-23.9.2017 od 9:00- 18:00, v úřední dny Po,St od 8:30-15:30 nebo po telefonické domluvě.
Děkujeme

Děkovné uznání OS ČČK FM

Dne 9.května 2016 u příležitosti oslav Světového dne Červeného kříže pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu ČR Milana Štěcha v hlavním sále Valdštejného paláce jsme převzali děkovné uznání OS ČČK Frýdek-Místek za obětovost při poskytování pomoci migrantům.

3. ročník Frýdek-Místek na kole

3. ročník Frýdek-Místek na kole

Dne 14.května jsme se zúčastnili 3.ročníku Frýdek-Místek na kole.
Na této akci jsme byli požádání o spolupráci a vytvořili jsme stanoviště s první pomoci.
V letošním roce jsme požádali o spolupráci Sbor dobrovolných hasičů z Pazderné, kteří si vytvořili své soutěžní stanoviště.
Děkujeme za spolupráci a těšíme se na další ročník.

Více fotek ve fotogalerií nebo na facebooku.

37. společenský večířek

37. společenský večířek

Zahájen prodej lístků na 37.společenský večířek.