Český červený kříž
Oblastní spolek ČČK Frýdek-Místek

Aktuality

Soutěž mladých zdravotníků 2024

Všichni mladí zdravotníci se letos mohou těšit na soutěž hlídek mladých zdravotníků, kterou uspořádá Oblastní spolek Českého červeného kříže ve Frýdku-Místku.

Soutěž se bude konat v úterý 30. dubna od 12:30 v prostorách 7. základní školy na ul. 1. máje 1700 ve Frýdku-Místku.

Vice informací je k dispozici zde. Zájemci mohou posílat vyplněné přihlášky na e-mailovou adresu frydekmistek@cervenykriz.eu.

Oceňování dárců v Národním domě 30.11.2023

Oceňování dárců v Národním domě 30.11.2023

Dne 30.11.2023 v Národním domě Frýdek-Místek ocenil Český červený kříž Frýdek-Místek dárce, kteří darují krev či plazmu.

Bylo oceněno 152 dárců Zlatou medailí za 40 bezpříspěvkových odběrů a 79 dárců Zlatým křížem 3.třídy za 80 bezpříspěvkových odběrů.

Děkujeme Město Frýdek-Místek za finanční podporu a Krevní centrum - Frýdek-Místek za poděkování a předání dárků.

Velké díky patří dárcům, kteří přijali naše pozvání.

Fotky z oceňování naleznete v sekci Fotogalerie.

Ocenění dárci z Třince roku 2023

Ocenění dárci z Třince roku 2023

Dne 20.11.2023 Český červený kříž Frýdek-Místek ocenil dárce z Třinecka, kteří darují krev či plazmu v Nemocnici Třinec.

Bylo oceněno 49 dárců Zlatou medailí za 40 bezpříspěvkových odběrů a 25 dárců Zlatým křížem 3.třídy za 80 bezpříspěvkových odběrů.

Děkujeme za vstřícnost Nemocnici Třinec Sosna k uspořádání této akce, Statutárnímu městu Třinec panu Kozlovskému Radimovi za předání dárků
a Třineckým železárnám panu Ing. Danielovi Heczkovi za jeho slova.

Velké díky patří dárcům, kteří přijali naše pozvání.

Podzimní kurz 2023 "Zdravotník zotavovacích akcí" a doškolení podzim 2023 "Zdravotníka zotavovacích akcí" je plně obsazen.

Cestou první pomoci

Cestou první pomoci

Světový den první pomoci se koná od roku 2000, vždy druhou sobotu v září. Jeho hlavním cílem je zvýšit informovanost a povědomí o tom, že dovednost poskytnout první pomoc bychom měli získat všichni, protože právě v prvních minutách se může rozhodovat o životě či smrti člověka.

Tento významný den každoročně vyhlašuje Mezinárodní federace červeného kříže (ČK) a červeného půlměsíce (ČP). Do této akce, která propaguje důležitost znalosti první pomoci, se zapojuje zhruba 170 národních společností ČK a ČP ve světě. Letos připadlo jeho konání na 9.září.

Během odpoledne plného osvěty probíhají ukázky poskytování první pomoci pro širokou veřejnost na namaskovaných poraněních, dále se konají soutěže pro děti, je zde možnost vyzkoušet si s instruktorem kardiopulmonální resuscitaci na resuscitačních fantomech, ale odpoledne je plné dalších ukázek v podobě návstěvy Městké policie Frýdek-Místek a předvedení hasičské techniky dobrovolných hasičů z Lískovce.

První pomoc je téma, které by mělo být důležité pro nás všechny. Proto bychom vás chtěli pozvat na akce v rámci Dne první pomoci. Může to být nejen pro děti, ale také pro vás odpoledne, který si skvěle užijete jako rodina a ještě se dozvíte a uvidíte mnoho zajímavého.

Kurz Zdravotník zotavovacích akcí a doškolení " Zdravotník zotavovacích akcí" podzim 2023

Kurz Zdravotník zotavovacích akcí a doškolení " Zdravotník zotavovacích akcí" podzim 2023

Český červený kříž Frýdek -Místek pořádá 40 hodinový kurz "Zdravotníka zotavovacích akcí" a doškolení "Zdravotníka zotavovacích akcí ".

Kurz je limitován počtem účastníků.

Registrace v sekci kurzy.

Hotel Sluníčko v Beskydech děkuje dárcům

Hotel Sluníčko v Beskydech děkuje dárcům

Hotel Sluníčko v Beskydech děkuje dárcům krve a zdravotníkům. Říká se - můžeš-li pomoci, pak pomoz. Za vaši práci a přínos přijměte naše pozvání. V termínu 5. 3 - 5. 4. 2023 využijte u nás ubytování se slevou 40 %! Přijeďte do Beskyd pod Lysou horu a načerpejte v Hotelu Sluníčko nové síly. Relaxovat můžete aktivně v přírodě nebo třeba ve vířivce, v bazénu či při masáži.

Jarní kurz 2023 "Zdravotník zotavovacích akcí" je již plně obsazen.

41.společenský večírek

41.společenský večírek

Dne 3.2.2023 byl pořádán 41.společenský večírek na propagaci dárcovství krve a plazmy, kde byli oceněni dárci Zlatou medailí za 40 bezpříspěvkových odběrů a dárci Zlatým křížem 3. třídy za 80 bezpříspěvkových odběrů za rok 2022. Děkujeme všem zúčastněným dárcům, kteří naše pozvání přijali. Děkujeme všem sponzorům, kteří nám poskytli finanční dar a věcné ceny do tomboly Hyundai Transys Czech, SwissMedicus CZ . Velké díky patří Město Frýdek-Místek a Krevní centrum - Frýdek-Místek, Slezské uzeniny a Marlenka za jejich účast a podporu na této akci. K tomuto slavnostními večeru nám k tanci a dobré náladě hrála skupina Sagar. Foto z této akce ve Fotogalerii

Doškolovací kurz je již plně obsazen